Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

História futbalu

Futbalisti

A mužstvo

A mužstvo

Dorast

Dorast

Žiaci

Žiaci

Športovci v roku 1941

Športovci v roku 1941


 
 
A mužstvo

A mužstvo

A mužstvo

A mužstvo

Starí páni

Starí páni

FFC Radava Vampirs

FFC Radava Vampirs


 
 
Zápas Starí páni Radava - Výber Smeru-SD 2008

Zápas Starí páni Radava - Výber Smeru-SD 2008

Športovci

Športovci

A mužstvo

A mužstvo

Starí páni

Starí páni


 
 
A mužstvo

A mužstvo

Dorast

Dorast

Zápas Starí páni Radava - Old Boys Znojmo 2004

Zápas Starí páni Radava - Old Boys Znojmo 2004

A mužstvo

A mužstvo


 
 
A mužstvo

A mužstvo

Dorast

Dorast

A mužstvo

A mužstvo

A mužstvo

A mužstvo


 
 
A mužstvo

A mužstvo

A mužstvo

A mužstvo

Pozvánka na 30. výročie vzniku TJ Družstevník Rada

Pozvánka na 30. výročie vzniku TJ Družstevník Radava 1976

A mužstvo

A mužstvo


 
 
A mužstvo

A mužstvo

A mužstvo

A mužstvo

A mužstvo

A mužstvo

Vdp. farár Ján Formánek na futbale /koniec 60. rok

Vdp. farár Ján Formánek na futbale /koniec 60. rokov 20. stor.


 
 
A mužstvo

A mužstvo

FFC Radava Vampirs

FFC Radava Vampirs

Dorast

Dorast

FFC Radava Vampirs

FFC Radava Vampirs


 
 
A mužstvo

A mužstvo

Legendárny Anton Krko Molda v bráne

Legendárny Anton "Krko" Molda v bráne

A mužstvo

A mužstvo

A mužstvo

A mužstvo


 
 
A mužstvo

A mužstvo

A mužstvo

A mužstvo

Zápas Starí páni Radava - Lídri KDH 2005

Zápas Starí páni Radava - Lídri KDH 2005

Žiaci

Žiaci


 
 

 

Prvý náznak organizovaného športu bol v roku 1941 (čo potvrdzuje aj dobová fotografia), keď radavská mládež hrala futbalový zápas proti mužstvu z Veľkej Mane. Až do roku 1946 sa hrávalo na širokej ceste na Kratinách, neskôr sa hrávalo na Pánskom humne, na miestach, kde dnes stojí obecný úrad a kostol. Tieto ihriská však nemali požadované rozmery.

Prvá športová organizácia v obci pod názvom Sokol Radava bola založená v roku 1947. Medzi priekopníkov futbalu v obci patrili: František Jurík, Severín Haluza, Ján Bugri a Anton Košťálik. V tých časoch mal Sokol problémy s materiálnym zabezpečením (dresy, kopačky, trenírky), futbalovým ihriskom a s nedostatkom porozumenia ľudí pre tento šport. Stalo sa, že im niekto rozobral brány na ihrisku. Futbalové lopty, s ktorými sa vtedy hrávalo sa volali šnurovacie, nakoľko vtedy ešte nebola technológia, ktorou by sa vyrábali zošívané lopty. Šnúra na loptách sa často trhala takže mužstvo malo svojho opravára Viliama Hoppana, ktorý im opravoval lopty a taktiež kopačky.

Prvé riadne futbalové ihrisko bolo umiestnené v rokoch 1948 až 1950 na Barine situované kolmo na potok. Kvôli podmáčanému terénu trvalo dlhšie, kým si ho futbalisti postupne „vychodili“. Po krátkej dobe sa však v roku 1950 museli sťahovať na ďalšie miesto, a to na Malé Tlá za Hatinov dom a v roku 1953 na Veľké Tlá vedľa železničnej stanice, kde bolo ihrisko situované kolmo na železnicu. Hrať sa mohlo len vtedy, keď boli lúky pokosené. Postupom času si však ľudia futbal obľúbili a tak si futbalisti mohli v roku 1954 postaviť nové futbalové ihrisko, ktoré bolo vedľa hradskej na Domovine oproti domu Antona Juríka. Najskôr sa futbalisti prezliekali v rozostavanom dome Michala Meliška. Potom sa vedľa ihriska postavili šatne na prezliekanie, ktoré po zrušení ihriska rozobrali. O vybudovanie tohto futbalového ihriska sa najviac pričinili Anton Mrváň, Karol Jurík a Anton Košťálik. Na tomto ihrisku dosiahli futbalisti veľké úspechy, keď sa v roku 1957 prebojovali do okresnej „A“ súťaže. V týchto pre Radavu úspešných rokoch hrávali futbal nasledovní hráči: Matej Babín, Benjamín Felvidéky, Milan Košťálik, Ján Tinák, František Jurík, Anton Haluza, Karol Jurík, Eduard Jurík, František Banás, Július Zrubec, Ladislav Mrváň, Anton Mrváň, Aladár Mrváň, Marián Mrváň, Štefan Melišek, Michal Mrváň, Ján Haluza, Severín Bugri a Vladimír Košťálik. Na zápasy sa v tom čase chodilo družstevným traktorom. Medzi najvýznamnejší športový úspech patrilo v tom období víťazstvo na futbalovom turnaji v Dolnom Ohaji.

Ďalším úspechom bolo odohratie priateľského zápasu v roku 1953 v Žarnovici pri príležitosti otvorenia plochej dráhy. Mužstvo tiež chodievalo hrávať priateľské zápasy na hody do Jasovej a neskôr na Dolný Pial. Mužstvo sa pravidelne zúčastňovalo na futbalovom turnaji v Šuranoch na starom ihrisku, kde dnes stojí Poliklinika. Tento turnaj sa im raz podarilo vyhrať. V roku 1957 bola v obci najaktívnejšia organizácia Telovýchovná jednota Sokol Radava. Na okresnom futbalovom zväze v Šuranoch v tej dobe za TJ pracovali Anton Haluza a Karol Jurík.

V roku 1958 sa muselo futbalové ihrisko opäť sťahovať. Miesto na Domovine sa muselo uvoľniť pre výstavbu nových rodinných domov a tak bolo treba prispôsobiť pre nové futbalové ihrisko priestor v Hliníku. Kvôli novému ihrisku bolo treba premiestniť veľké množstvo zeminy. Pri organizovaní týchto prác preukázal veľkú pomoc Štefan Haluza, vtedajší tajomník MNV a Anton Tamaškovič, ktorí neľutovali svoj voľný čas pri budovaní nového ihriska. Terénne práce trvali dvom buldozérom tri dni. Faktúru najskôr zo svojich peňazí vyplatili Dominik Mrváň, Alojz Melišek a Bohumil Bugri. Peniaze im okresný futbalový zväz vrátil až neskôr. Nebolo to posledný krát čo funkcionári TJ prechodne financovali chod futbalu zo svojich vlastných peňazí. Ako prezliekarne vtedy slúžil Čičkov dom, ktorý dnes už neexistuje. Neskôr sa prezliekali v jednej miestnosti vo dvore Jána Ivana. Umývali sa vonku v lavóroch. Futbalové mužstvo v tej dobe ešte stále hralo v okresnej súťaži.

V roku 1961 došlo opäť k premenovaniu futbalovej organizácie a to na TJ Sokol Družstevník. Tento mal v tej dobe 70 členov. O futbalovú výstroj (kopačky, dresy, trenírky, štucne) sa starali hráči sami – čistili, prali a žehlili si ich doma a na zápasy chodili ustrojení z domu.

V roku 1966 sa muselo futbalové ihrisko z Hliníka presťahovať na súčasné miesto (Kapustnice). Tu sa však musel upraviť terén. Ľudia na jeho úpravu zvážali zeminu vozmi na kravách, koňoch a voloch z pozemku Františka Banása staršieho. Na slávnostnom otvorení sa odohral priateľský zápas s Úľanmi nad Žitavou, ktoré vtedy hrávalo vyššie súťaže.

V sezóne 1971/72 postúpilo A-mužstvo do majstrovstiev okresu, kde hralo aj napriek zlým materiálnym a ekonomickým podmienkam nepretržite 23 rokov. Toto sa v tej dobe nepodarilo nijakej inej obci v okrese, pritom hrávali so všetkými lepšími mužstvami z okresu okrem Nových Zámkov, Štúrova, Šurian a Bánova. V tých časoch sa hovorilo v okolitých obciach, že sa na Radave nedá vyhrať a kto vyhrá na Radave, ten postupuje vyššie. Bola to doba, keď za Radavu hrali len domáci odchovanci a kedy futbalom žila celá Radava. Futbal vtedy hrávali: Anton Václav, Peter Vlasák, Vincent Melišek, Ján Martiš, Emil Ivan, Anton Ivan, František Ivan, Milan Herceg, Stanislav Mrváň, Ján Mrváň, Bohumil Zemko, Peter Zemko, Milan Jeck, Vladimír Kiripolský, Juraj Jamriška, Ladislav Huslica, Miroslav Huslica, Jozef Molda, Ján Vreštiak, Jozef Jurík a Štefan Bugri.

V roku 1972, potom ako sa MNV presťahovalo do novej budovy, získal TJ Sokol v starej budove MNV jednu miestnosť, ktorá slúžila ako šatňa (terajšia predajňa ABC potravín). Záznam z roku 1975 potvrdzuje, že TJ bola stále najpopulárnejšou organizáciou v obci. Prestal sa používať názov Sokol, takže zostal názov TJ Družstevník Radava.

Dňa 27. júna 1976 sa v obci konala oslava 30. výročia založenia telovýchovnej jednoty v našej obci. V rámci osláv odovzdal okresný tajomník Česko-slovenského zväzu telesnej výchovy vyznamenania ôsmym členom a to: Františkovi Juríkovi, Františkovi Mrváňovi, Františkovi Ďurinovi, Antonovi Košťálikovi staršiemu, Jánovi Martišovi, Vincentovi Meliškovi, Štefanovi Haluzovi a Štefanovi Kačákovi. V tej dobe mala TJ 80 členov. Oslavy pokračovali futbalovým turnajom, na ktorom prvé miesto obsadila Podhájska, druhé Hul, tretie Radava a štvrté skončili Plavé Vozokany. Po turnaji sa konala tanečná zábava, na ktorej do tanca hrala dychovka z Topoľčianok. V rokoch 1976 až 1990 bol futbal organizovaný len z prostriedkov, ktoré si TJ zarobila sama na zábavách a brigádach. Cenným príspevkom k histórii radavského futbalu sú záznamy výsledkov zápasov A-mužstva, ktoré v rokoch 1963, 1967 a 1972-1992 viedol Vincent Melišek.

V roku 1979 boli na terajšom futbalovom ihrisku osadené tri unimobunky, z ktorých jedna slúžila ako šatňa pre domácich, druhá ako šatňa pre hostí a tretia ako miestnosť pre výbor a rozhodcov. V týchto bunkách bola zavedená elektrina, voda však nie. V roku 1983 sa rekonštruovala stará budova MNV a tak v nej musela TJ uvoľniť šatňu. V roku 1985 TJ svojpomocne oplotila futbalové ihrisko, zriadila provizórnu umyváreň a vybudovala osvetlenie ihriska, takže tréningy mohli prebiehať aj vo večerných hodinách. V roku 1987 kúpila TJ z vlastných zdrojov autobus.

Po roku 1990 začala byť telovýchovná jednota čím ďalej, tým viac závislá na finančnej podpore od obce. Nakoľko poľnohospodárske družstvo od 70-tych rokov futbal nepodporovalo TJ zrušila vo svojom názve označenie Družstevník. V roku 1993 bola ukončená rekonštrukcia bývalej kaplnky, ktorá dostala nový názov obecný športový klub. V prístavbe sa rátalo aj s miestnosťou pre futbalistov a so sociálnymi zariadeniami . Bolo to po prvý krát, čo sa pre futbalistov vybudovali sprchy. V roku 1994 autobus TJ predala z dôvodu veľkých prevádzkových nákladov.

Od svojho vzniku sa telovýchovná jednota a dnes ŠK aktívne podieľa i na kultúrnom živote v obci. V 50-tych rokoch sa z prostriedkov TJ kúpil televízor pre mládež, ktorý bol umiestnený v škole a v roku 1957 kúpila TJ premietačku. Filmy sa premietali v ľavej školskej triede a to až do roku 1962. Futbalisti tradične organizovali a organizujú tanečné zábavy, diskotéky, hodové zábavy, zápasy a futbalové turnaje. V rokoch 1985 až 1995 sa pravidelne robili trojdňové zájazdy pre hráčov a ich manželky a taktiež i fanúšikov, na ktorých sa utužoval kolektív.

Do druhej polovici 90-tych rokov minulého storočia vstupoval futbal prvým veľkým neúspechom, keď v roku 1995 futbalisti po 23 rokoch vypadli z okresnej súťaže. Nasledujúcu sezónu však opäť A-mužstvo postúpilo do okresnej súťaže späť. V roku 1998 skončili opäť na poslednom mieste a kríza vyvrcholila v roku 1999, keď sa funkcionári TJ vzdali a hráči nenastúpili do jesenného kola. Problém však nebol len v hráčoch a vo výbore, ale aj v prístupe obce, ktorá odmietla poskytnúť chýbajúce finančné prostriedky pre futbal. Poslanci však na zasadnutí rozhodli, že sa budú snažiť zostaviť nový výbor TJ. V roku 2000 sa tak aj stalo, keď naše A-mužstvo nastúpilo na jesenné kolo do tretej triedy. V roku 2002 naši hráči postúpili do druhej triedy avšak po roku z nej opäť vypadli.

V rokoch 2002 až 2003 pre potreby TJ postavila obec novú budovu sociálnych zariadení, ktorá sa nachádza hneď vedľa futbalového ihriska a je dôstojným miestom pre fungovanie klubu. Jediným nedostatkom je, že v budove chýba vykurovanie. Náklady na jej výstavbu prekročili 2,3 milióna Sk, ktoré obec poskytla zo svojich zdrojov a úveru.

V roku 2004 sa Telovýchovná jednota Radava premenovala na Športový klub Radava, kedy sa vybudoval aj vstupný areál na futbalové ihrisko s parkoviskom, vydláždenou plochou a vstupnou bránou, pretože od tohto roku začal futbal podporovať nový sponzor – firma Plynomont s. r. o Nové Zámky, zastúpená konateľom Ľubošom Marcim. V roku 2004 sa založilo mužstvo dorastu a v roku 2005 aj žiacke mužstvo. Sponzor doplnil A-mužstvo novými mimo radavskými hráčmi, a toto mužstvo suverénne vyhralo tretiu triedu v roku 2005 a druhú triedu v roku 2006. Takže od roku 2006 Radava hrala opäť v majstrovstvách okresu. V roku 2007 však nastali problémy so sponzorským financovaním a vedením ŠK. V roku 2008 A-mužstvo vypadlo z majstrovstiev okresu do II. triedy a pre nedostatok hráčov bolo zrušené žiacke mužstvo. V roku 2009 obnovila firma Plynomont s. r. o. Nové Zámky podporu futbalu, finančnú podporu však ku koncu roku 2010 ukončila. V roku 2010 bolo pre nedostatok hráčov zrušené mužstvo dorastu. Z toho istého dôvodu ŠK neprihlásilo do súťažného ročníka II. triedy 2011/2012 A- mužstvo. Takže od leta 2011 sa u nás súťažne futbal nehral. ŠK vtedy malo asi 20 členov vrátane hráčov oboch mužstiev. V júni 2012 sa maše A-mužstvo opäť prihlásilo do súťaže a to do III. triedy, a to hlavne vďaka  predsedovi ŠK Antonovi Ivanovi ml. a trénerovi Marcelovi „Macovi“ Meliškovi. Pokutu za vlaňajšie neskoré odhlásenie zo súťaže vo výške 1000 € od futbalového zväzu sponzorsky uhradil pán Ľuboš Marci st. Dňa 11. marca 2015 našu obec navštívil prezident SFZ Ján Kováčik, ktorý sa v Penzióne Iveta zúčastnil stretnutia s predstaviteľmi futbalových klubov zo šurianska. Na jar 2015 sa pod vedením Martina Kardoša sformovalo zmiešané mužstvo „Sršňov“ /chlapcov a dievčat/ do 12 rokov, ktoré od sezóny 2015/2016 hrá súťažne IV. ligu – Ligu prípraviek Kornela Salátu. Od roku 2015 každoročne výbor ŠK organizuje pre deti na futbalovom ihrisku športový Deň detí. V lete 2015 naše A-mužstvo vďaka reorganizácii a postúpilo zo 4. miesta do VII. ligy / bývalá II. trieda/.

Dňa 23. júla 2016 usporiadal výbor ŠK oslavu 70. výročia organizovaného futbalu v obci.  V rámci osláv odovzdal predseda ObFZ Nové Zámky Ocenenie Športového klubu Radava Milanovi Hercegovi – In memoriam za dlhoročné zásluhy a prínos radavskému futbalu v rokoch 1974 až 2000. Športový klub udelil Ďakovné listy  Vojtechovi Hajdúchovi – In memoriam, Mariánovi Hoppanovi st. – In memoriam, Milanovi Sládečkovi, Jánovi Martišovi st., Vladimírovi Kiripolskému,  Mariánovi Chrenkovi st., Mariánovi Levákovi,  Ľubošovi Marcimu, st., Antonovi Ivanovi, ml., Vincentovi Meliškovi, Štefanovi Meliškovi – In memoriam, Jozefovi Chlebanovi – In memoriam, Petrovi Fialkovi st. Marcelovi „Macovi“  Meliškovi a Martinovi Kardošovi. Počas dňa odohrali zápasy prípravka „Sršne“, Starí páni a A-mužstvo. V rámci kultúrneho programu vystúpila Radavanka. Večer sa v kultúrnom dome konala tanečná zábava, ktorú odohrala legendárna radavská hudobná skupina Modul.

Futbalová súčasnosť

V súčasnosti pracuje výbor ŠK v tomto zložení: Martin Búry (predseda), Oto Proházka ml. (podpredseda), Anton Ivan ml. (ISSF manažér), Jozef Krajčír, Michal Bachlet, Marcel „Maco“ Melišek, Roman Bujdák, Michal Melišek a Peter Kováč.

V roku 2019 má ŠK takmer 40 členov. V sezóne 2018/2019 A- mužstvo hrá súťažne VII. ligu a prípravka „Sršňov“ hrá súťažne IV. ligu – Ligu prípraviek Kornela Salátu.

Ďalšie informácie

Niektorým hráčom sa podarilo hrať i vo vyšších súťažiach, avšak všetci sa do Radavy vrátili a svoju kariéru ukončili v Radave. Boli to: Vincent Melišek (Nové Zámky), Ján Martiš st. (Nové Zámky), Ján Vreštiak (Olomouc, Tlmače, Vranov nad Topľou, Žilina), Anton Ivan st. (Tlmače), František Ivan (Šurany), Bohumil Zemko (Šurany), Zdeno Vozárik (Hurbanovo), Ladislav Huslica (Komárno, Tlmače), Ján Mrváň (Štart Bratislava), Vladimír Kiripolský (Hul), Marián Rodný (Hliník nad Hronom) a Matej Kiripolský (Veľké Lovce).

V roku 2003 obnovili starostovia obcí Radava, Vlkas, Hul a Podhájska tradíciu niekdajšieho družstevného futbalového turnaja RVHP. Turnaj, ktorý odvtedy organizujú nazvali Turnaj o pohár starostov obcí RVHP podľa prvých písmen názvov dedín. V Radave sa tento turnaj uskutočnil v roku 2004, 2008, 2012 a 2016. Naši futbalisti však tento turnaj nikdy nevyhrali.

Ďalšími obcou organizovanými turnajmi dorastu boli turnaje o pohár starostu obce v roku 2003, 2009, 2010 a 2011.Turnaj v roku 2003 naši dorastenci vyhrali. Neskôr to boli turnaje žiakov v roku 2013 a 2014 a turnaje prípraviek v rokoch 2016 a 2017.

V roku 2010 sa začala tradícia zimného halového uličkového turnaja mužov vo futsale, ktorý sa od roku 2012 organizuje každoročne. V roku 2019 to bol 9. ročník. Na turnaji sa zúčastňujú štyri mužstvá, a to Domovina, Kratiny, Vršky a Zvyšok obce. V rokoch 2012 a 2013 sa konal letný uličkový turnaj mužov v mini futbale.

Funkciu predsedu TJ (ŠK) doteraz vykonávali: Anton Košťálik, Štefan Košťálik, Jozef Benda, Severín Bugri, Tibor Kliský, Beňadik Molek, Štefan Kačák, Štefan Haluza, Vojtech Hajdúch, Marián Hoppan st., Ján Martiš st., Vladimír Kiripolský, Milan Sládeček, Marián Chrenko st., Marián Levák, Ľuboš Marci, Anton Ivan ml. a Martin Kardoš. Od marca roku 2019 je predsedom ŠK Martin Búry.

Ďalšími funkcionármi okrem hore uvedených predsedov boli: Vincent Melišek, Miroslav Herceg , Štefan Bačika, Ján Kačák, Jozef Jurík, Miroslav Melišek, Peter Halás, Jozef Chlebana st., Viliam Koberec, Martin Ďurina, Anton Černák, Jozef Ostrožlík, František Jamriška, Anton Haluza, Anton Košťálik, Severín Haluza, Ján Bugri, František Jurík, Anton Mrváň, Karol Jurík, Anton Tamaškovič, Ján Križan, Dezider Zrubec, Peter Fialka st., Marek Struhár, Vladimír Fejfár a ďalší.

Prvým trénerom A-mužstva bol Vincent Melišek, po ňom A mužstvo trénovali: Miroslav Herceg, Ján Martiš st., Anton Ivan st., František Ivan, Marián Kráľovič, Anton Valíček, Cyril Demo, Peter Černák, Anton Lakatoš, Tomáš Arpáš, Ladislav Gubík, Michal Mičík, Norbert Čoknay, Vladimír Fejfár a Gabriel Gunic, Vojtech Nagy, Oto Proházka st., Marcel "Maco" Melišek, Martin Kardoš  a v súčasnosti je trénerom opäť Anton Lakatoš.

V okresných funkcionárskych štruktúrach radavský futbal dlhé roky zastupoval Ján Martiš st., neskôr to boli Ľuboš Marci a Vladimír Fejfár.

Najviac zápasov za Radavu odohral Milan Herceg, ktorý hrával nepretržite v rokoch 1974 až 2000 t.j. 25 rokov, z toho 18 rokov robil kapitána. V rokoch 1998 až 2001 hral aj za FFC Radava Vampirs.

Radava vždy mala, a v súčasnosti aj má, dobrých strelcov, o čom svedčí úspech Michala Meliška, ktorý bol dve sezóny po sebe najlepším strelcom v rámci súťaže. V sezóne 2004/2005 v tretej triede nastrieľal rovných 30 gólov a o sezónu na to v druhej triede 24 gólov, za čo dostal trofeje určené pre najlepších strelcov okresných súťaží.

FFC Radava Vampirs

V roku 1995 začal v obci neoficiálne fungovať súkromný futbalový klub s názvom FFC Radava Vampirs. Skratka FFC znamená Fanatic Football Club. Tento klub založilo 16 bývalých hráčov dorastu, z ktorých sa väčšina nikdy nedostala do A-mužstva. Títo členovia klubu si na svoje náklady zakúpili výstroj a zo svojich prostriedkov aj financovali náklady na svoju činnosť. TJ im vychádzala v ústrety požičiavaním šatní a futbalových sietí, obec zase poskytnutím futbalového ihriska. Celkovo sa ako hráči v takmer 70-tich zápasoch vystriedali v mužstve viac ako 40-ti futbalisti. V roku 1996 začalo FFC organizovať futbalový turnaj starších pánov pod názvom Vampirs Cup. Posledný štvrtý ročník sa odohral v roku 1999. Medzi najväčšie úspechy FFC patrili víťazstvá na treťom ročníku Vampirs Cupu v roku 1998 a na turnaji starých pánov v Palárikove v roku 1997. Medzi najčastejších súperov FFC patrili Royal Club Vlkas a Orion Palárikovo. Ďalej sa FFC počas siedmych rokov stretlo s nasledujúcimi súpermi FC Hul „B“, TJ Podhájska (A-mužstvo), TJ Vlkas (A-mužstvo), TJ Radava (A-mužstvo), TJ Radava (dorast), FC Úľany nad Žitavou, FC Svätý Jur, Old Boys Maňa, FC Nitriansky Hrádok, FC Trávnica, Starí páni Dolný Ohaj, Starí páni Lehota, Starí páni Šurany a Starí páni Lipová. Keďže veľa hráčov a členov klubu sa počas existencie FFC oženilo, kvôli nedostatku hráčov v roku 2001 FFC svoju činnosť ukončilo. Od začiatku fungovania klubu tvorili vedenie klubu prezident Marian Chrenko mladší, Peter Halás a Marián Levák, pokladník Juraj Račko a kronikári Marián Rodný a Boris Chrenko.

Starí páni

V rokoch 2002 a 2003 niektorí hráči pokúšali spojiť toto mužstvo s niektorými vyslúžilcami z bývalého A-mužstva, čo sa však nepodarilo, hoci starosta obce v roku 2004 od sponzora IZOBOX z Moravy vybavil pre týchto starých pánov kompletnú sadu futbalových dresov s nápisom Old Boys ŠK Radava. V roku 2005 Starí páni nastúpili na futbalový zápas proti mužstvu lídrov KDH. Na tomto futbalovom zápase sa zúčastnil i vtedajší predseda národnej rady Pavol Hrušovský, poslanec NR SR Pavol Abrham a ako futbalista sa predstavil poslanec NR SR František Mikloško. V roku 2008 odohrali Starí páni ďalší pamätný zápas, tento krát s mužstvom predsedu vlády SR Róberta Fica, ktorý sa však z pracovných dôvodov na zápase nezúčastnil. Zápas otvoril poslanec NR SR Marián Záhumenský a ako hráč sa predstavil aj poslanec NR SR Pavol Goda. V roku 2017 a 2018 sa Starí pani zúčastnili futbalového turnaja Memoriálu Janka Kliského vo Veľkých Lovciach.

 


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka