Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Materská škola a školská jedáleň

Materská škola

Jarmila Guzmanová

Adresa: Radava 445

Tel: 035 6582 317

E-mail: ms@radava.sk

riaditeľka materskej školy


 

Mgr. Mária Melišková

učiteľka, vedúca školskej jedálne


 

Monika Bujdáková

upratovačka


 

Jarmila Rodná

kuchárka školskej jedálne


 

 

 

O našej škole

Bol raz jeden potôčik. Tento žblnkotajúci potôčik sa volá LISKA a vedľa neho leží obec RADAVA. Uprostred tejto obce, s krásne vyzdobenými oknami stojí dom a ňom je naša MATERSKÁ ŠKOLA, ktorú navštevujú rozkošné deti vo veku 3-6 rokov. Prvé záznamy o MŠ sú z roku 1956. V roku 1988 bola dostavaná a odovzdaná do prevádzky nová budova MŠ.

Naša MATERSKÁ ŠKOLA má celodennú prevádzku od 7:00 do 16:00 hod. Kolektív pracovníčok MŠ sa v každodennom pedagogickom pôsobení snaží efektívne vypĺňať všetkým deťom chvíle uvoľneným pocitom, spoločným prežívaním šťastia, lásky, dôvery a vzájomného porozumenia.

Zaväzuje nás k tomu aj krédo našej MATERSKEJ ŠKOLY:
– Ak je v duši teplo, v človeku je krása.
– Ak je v človeku krása, v jeho dome vládne harmónia.
– Ak v jeho dome vládne harmónia, v krajine je pokoj.
– Ak je v krajine pokoj, vo svete je mier.
(Matka Tereza)

Naša MŠ je jednotriedna, pracuje podľa projektu ŠKOLA PODPORUJÚCA ZDRAVIE, k čomu sme prispôsobili i denný program. Máme vypracovaný projekt „ZDRAVÁ ŠKOLA“ a certifikát o prijatí do Národnej siete škôl podporujúcich zdravie. Úlohou nášho projektu je posilňovať zdravie dieťaťa, rozvíjať koordinačné schopnosti, dosiahnuť zdravý spôsob života, dostatočný prísun vitamínov, mliečnych výrobkov, dodržiavať pitný režim, otužovanie organizmu a pobyt na čerstvom vzduchu. Týmito úlohami chceme docieliť nižšiu chorobnosť detí. Vo svojej práci využívame prvky z projektu „ŠKOLA DOKORÁN“ (nadácia) KROK ZA KROKOM. Dbáme na všestranný rozvoj rozumových schopností detí v súlade s individuálnymi a vekovými osobnosťami detí tak, aby boli schopné zvládnuť vstup do 1. ročníka ZŠ. Pri stanovení úloh vychádzame vždy z Programu výchovy a vzdelávania detí v MŠ a úlohy plníme v jednotlivých výchovných zložkách formou hier, didaktických aktivít, pri pobyte vonku a v iných záujmových činnostiach počas celého dňa. Deti sa hravou formou oboznamujú aj so základmi anglického jazyka.

Okrem tradičných podujatí, kultúrnych vystúpení, ktoré sú sprístupnené širokej verejnosti, obyvateľom obce, príbuzným v budove Kultúrneho domu (Mikuláš, Deň Matiek) úzko spolupracujeme so ZŠ v Radave. Navzájom si odovzdávame výchovné skúsenosti a výsledky z jednotlivých výchov, spoločne organizujeme rôzne športové podujatia, posedenie pri speve, prednese a tanci, exkurzie a spoločné poznávacie výlety za prítomnosti rodičov. Naša Materská škola spolupracuje i s miestnou ľudovou knižnicou. Veľmi dobrú spoluprácu máme s Poľovníckym združením „DOLINA“ v Radave, s ktorým sa každý rok zúčastňujeme Poľovníckej výstavy v Leviciach.

V spolupráci s rodinou organizujeme množstvo aktivít kultúrneho a športového charakteru, spoločné výlety za krásami Slovenska a prírody. Naše deti sa svojimi prácam zúčastňujú rôznych výstav a súťaží v časopisoch. S prekrásnych listov a kresieb, ktoré boli odoslané Ježiškovi prostredníctvom Slovenskej pošty, naša MATERSKÁ ŠKOLA vyhrala počítač, vďaka ktorému sa skvalitní práca učiteliek a obohatia vedomosti a zručnosti detí pri práci s PC.


 

dnes je: 24.10.2019

meniny má: Kvetoslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka